For Fun: Konferencja prasowa Bogusława Kaczmarka

W niedziele będę starał się w miarę możliwości publikować bardziej luźniejsze wpisy. Zwłaszcza, że w tej branży co rusz zdarzają się jakieś zabawne sytuacje. Na początek zdarzenie z konferencji prasowej po meczu Lech Poznań – Lechia Gdańsk, o którym opowiedział mi znajomy dziennikarz.

W polskiej ekstraklasie jest paru trenerów, którzy sprawiają, że z miłą chęcią chodzi się na konferencje prasowe. Do takich osób należy z pewnością Bogusław Kaczmarek, szkoleniowiec Lechii Gdańsk.  Popularny „Bobo” słynie z poczucia humoru oraz barwnych ripost. W skrócie – na takich trenerów trzeba uważać.

Na własnej skórze przekonał się o tym korespondent Wirtualnej Polski (nazwa redakcji jest tutaj bardzo istotna) – Hubert Maćkowiak. Młody dziennikarz przedstawiając uprzednio nazwę redakcji, jaką reprezentuje, zapytał Kaczmarka jak ocenia sytuację przy czwartej bramce dla Lecha, bowiem sędzia wtedy leżał na boisku i nie mógł dostrzec czy gol został zdobyty prawidłowo.

Skoro sędzia nie widział dobrze z kilkunastu metrów, to jak ja mogłem dobrze ocenić tą sytuację z kilkudziesięciu metrów? Zadał pan wirtualne pytanie – odpowiedział trener, wywołując uśmiech na twarzy wszystkich uczestników konferencji.

[Fot. freefotouk/Flickr]

Interesuje Cię praca w branży sportowej?
Sprawdź Akademię PracaSport.pl i nasz wysoko oceniany internetowy kurs dziennikarstwa sportowego. Poprawisz swój warsztat, a także zdobędziesz wiedzę z takich dziedzin jak marketing, SEO, PR, prawo oraz dowiesz się jak kierować swoją karierą i poprawić efektywność pracy.