Dziennikarze sportowi na Twitterze 2015

Sport popularniejszy niż polityka? Patrząc na ranking polskich dziennikarzy na Twitterze można wysnuć taką tezę. W pierwszej dziesiątce specjalistów od sportu jest aż czterech, w tym jeden na ostatnim stopniu podium!

Zestawienie przygotował Stanisław Stanuch i możecie je znaleźć na blogu Dziennikarz.pl. Od 2008 roku autor systematycznie uaktualnia bazę dziennikarzy, a w najnowszym rankingu uwzględnił już 868 osób. Najprawdopodobniej to najbardziej obszerna  i aktualna lista w internecie.

Na trzecim miejscu znalazł się Mateusz Borek, którego obserwuje ponad 300 tysięcy osób. Komentator telewizji Polsat ustępuje tylko Jarosławowi Kuźniarowi i Tomaszowi Lisowi. Czwarte miejsce w rankingu zajął redaktor naczelny Przeglądu Sportowego – Michał Pol, a szóste związany z Polsatem – Roman Kołtoń. Czołową dziesiątkę zamyka założyciel Weszlo.com – Krzysztof Stanowski.

W pierwszej dwudziestce znajdziemy jeszcze Przemysława Rudzkiego i Pawła Wilkowicza.

Całe zestawienie możecie przeanalizować tutaj.

[fot. Abgail Keenan]

Marzysz o pracy w branży sportowej?
Rozwiń swoją karierę razem z nami! Akademia PracaSport.pl to pierwsza w Polsce, internetowa platforma edukacyjna dla osób z branży sportowej. Zdobędziesz nową wiedzę i umiejętności, które przybliżą Cię do wymarzonej pracy w sporcie.

Kliknij i dowiedz się więcej